Po ślubie wszystko się zmienia – mit czy rzeczywistość?

Decydując się na sformalizowanie swojego związku, najczęściej dzielimy się tą informacją z rodziną i ze znajomymi. Wtedy zazwyczaj słyszy się słowa, że po ślubie wszystko się zmienia.

Uważa się, że szara rzeczywistość wręcz zabija płomienne niegdyś uczucia i jesteśmy z drugą osobą tylko i wyłącznie z przyzwyczajenia. Kiedy mężczyzna ogłasza żonatym już kolegom, że będzie się żenił – można także usłyszeć że, to bardzo dobrze, bo dlaczego masz mieć lepiej niż my… Czyli będziesz mieć tak samo źle, jak my mamy. Albo wieczór panieński czy kawalerski – jest traktowany jako tzw. ostatni dzień wolności. Tak jakby małżeństwo równało się więzieniu. Czy naprawdę po ślubie wszystko się zmienia? Czy mamy na to wpływ? Poniżej rozwiewamy wszelkie wątpliwości na ten temat.

Nie wiesz, jak się odkochać? Wejdź na http://www.uwodzenie.org/jak-sie-odkochac/ i skorzystaj z porad

Ślub to tylko formalność

Obecnie wiele par mieszka ze sobą przed ślubem. Dzięki temu mogą poznać swoje codzienne nawyki, przyzwyczajenia czy postępowanie podczas prozaicznych czynności. Dlatego nie bez powodu często uważa się, że ślub to tylko formalność. Właściwie to jest w tym trochę racji. Wasze zachowania nie powinny nagle ulec zmianie po ślubie. Najważniejszym z nich będzie to, że będzie mogli do siebie mówić: Mężu czy Żono

Wszystko zależy od Was

Tak naprawdę to, czy po ślubie wszystko się zmieni – zależy tylko i wyłącznie od partnerów. To oni tworzą związek. Ważne jest, aby nie zapominać o tym, że związek należy odpowiednio pielęgnować. Często mamy wrażenie, że będąc w małżeństwie nie trzeba już zabiegać o tą drugą osobę, bo jest ona z nami związana formalnie i nie opuści nas aż do śmierci. Takie przekonanie jest oczywiście mylne. Trzeba tutaj powiedzieć jasno, że obecnie uzyskanie rozwodu nie jest już tak trudne jak kiedyś. Z tego względu ślub nie oznacza ostatecznie bycie ze sobą aż po grobową deskę. Dlatego trzeba dbać o związek. W jaki sposób to robić?

  • Chodźcie ze sobą na randki! Istnieje mylne przekonanie, że randki są tylko dla młodych albo niesformalizowanych związków. Tymczasem wzajemne randki małżonków mogą przypominać o tym, w jaki sposób się niegdyś poznawali, ale także sprawić, że rutyna nie wkradnie się w małżeńskie życie.
  • Świeżość, czyli nieustanne poznawanie siebie na nowo. Aby zapobiec monotonii w związku, warto wzajemnie się zaskakiwać, robić niespodzianki drugiej osobie, ale też eksperymentować. Nie należy się tutaj odnosić tylko do spraw łóżkowych – chociaż niespodzianki i eksperymentowanie w tej kwestii jest też  bardzo ważne. Zaskakiwanie siebie i eksperymentowanie można też odnieść do innych aspektów. Ulubiony żurek męża gotowany mu w każdy piątek – za jakiś czas stanie się dla niego wstrętny, a przynoszenie żonie na każdą rocznicę ślubu trzech tulipanów – też może stać się nudne.
  • Wyrozumiałość, akceptacja, szacunek. Te trzy czynniki wydają się być bardzo ważne, szczególnie w odniesieniu do postępującego czasu. Zarówno ciało, jak i psychika męża i żony może się zmieniać pod wpływem czasu. Dlatego należy pamiętać o tym, aby to akceptować, rozumieć i szanować.

Te trzy złote zasady zapewnią, że po ślubie partnerzy nadal będą się darzyć nieprzemijającym uczuciem, a satysfakcja ze związku pozostanie niezachwiana.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *